foto13.jpg

Ana Sayfa > Makaleler > Doğa ve ÇocukPınar Yuva İle Geri Dönüşüm Projesi

Ekim 2008 - Nuran Kansu

IMG_0171.jpg
IMG_0199_k.jpg
IMG_0235.jpg
IMG_0240.jpg

IMG_0167.jpg
IMG_0172.jpg
IMG_0174.jpg
IMG_0185.jpg

IMG_0188.jpg
IMG_0207.jpg
IMG_0212.jpg
IMG_0214.jpg

IMG_0219.jpg
IMG_0221.jpg
IMG_0230.jpg
IMG_0237.jpg

IMG_0242.jpg

Birçok gelişmiş ülkede, okullarda uygulanan ve bizim de uzun zamandır planladığımız atık kağıtların, süt/meyve suyu kartonlarının ve pillerin çöpten ayrı toplanmasını amaçlayan “Geri Dönüşüm Projemizi” Pınar Anaokulu’nda Eylül ayında hayata geçirdik.

Çankaya Belediyesinin okulumuz için sağladığı kumbaralarda atık kağıtları, pilleri, süt/meyve suyu kartonlarını biriktirerek hem ülkemiz ekonomisine hem de Çankaya çevresinin doğal yapısının korunmasına katkıda bulunacağımız için Pınar Anaokulu olarak gurur duyuyoruz. 

Projemize Pınar Anaokulu öğrencilerini, çeşitli etkinliklerle geri dönüşümün ne olduğu hakkında, atık kağıt, pil ve süt/meyve suyu kartonlarını nasıl biriktireceğimiz ile ilgili bilgilendirerek başladık. 

Pınar Anaokulu öğrencileri sadece okulda değil evde de geri dönüşümü uygulamaya başladılar. Artık onların evlerinde hiç bir atık madde çöpe gitmiyor. Atıklar ya bir sanat çalışmamızda kullanılmak üzere okula geliyor ya da kumbaralara atılıyor. 

Çocuklara çevre, doğa ve geri dönüşüm bilincini kazandırmak amacıyla başladığımız projemize yıl boyunca değişik etkinliklerle devam edeceğiz. 

İçinde yaşadıkları çevreye karşı duyarlı ve koruyucu olmaları amacıyla çocuklarla okul çevresinde yaptığımız “Çöp Farkındalığı” yürüyüşümüzden görüntüleri sizlerle de paylaşmak istedik. 

Çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakmak dileği ile artık gerçekten bu görüntülerden kurtulma zamanı gelmedi mi

www.pinaryuva.com
Share
E-Posta:
Çocuğumla Doğadayız Kitabı Çıktı

İklim Hareketi - 350 ppm

Hakkımda Okul Aile Eğitim Danışmanlığı Seminerler Makaleler Site Haritası Candeniz