foto15.jpg

Ana Sayfa > Makaleler > Doğa ve ÇocukDadya Çocukları İle Oryantiring Etkinliği

17 Haziran 2009

Oryantiring harita ve pusula ile yön bulma sporudur. Zihinsel ve bedensel mücadeleyi gerektiren bu spor dünyanın pek çok ülkesinde okullarda eğitim programında yer alır.
 
Harita…

DEVAMI

Dadya Çocuklarıyla Eymir Gölü'nde Habitat Avcılığı

Nisan 2009 - Nuran Kansu

Eko Okulları üyesi Dadya Çocukları ile Eymir Gölü'nde habitat avcılığına gittik. 

DEVAMI

Geri Dönüşümün Yaygınlaşması İçin Önce Çocuklar

Hepimiz biliyoruz ki doğa ve çevrenin korunması doğadaki tüm canlıların sağlığı için yapılabilecek en önemli şeydir. Geri dönüşümle kazanılabilecek atıkların değerlendirilmesiyle çöp miktarı azalacak, çevre ve doğa kirlenmeyecek, atık maddelerin tekrar kullanımı ile ekonomiye katkı sağlanmış olacaktır.

DEVAMI

Pınar Yuva İle Geri Dönüşüm Projesi

Ekim 2008 - Nuran Kansu

Birçok gelişmiş ülkede, okullarda uygulanan ve bizim de uzun zamandır planladığımız atık kağıtların, süt/meyve suyu kartonlarının ve pillerin çöpten ayrı toplanmasını amaçlayan “Geri Dönüşüm Projemizi” Pınar Anaokulu’nda Eylül…

DEVAMI

Pınar Anaokulu İle Mogan Gölünde Doğa Etkinliği

Ekim 2008 - Nuran Kansu

Doğa çocukların tüm zeka alanlarını ve duyu organlarını kullanabilecekleri, keşfederek öğrenebilecekleri ve en önemlisi öğrenmekten zevk alacakları en güzel ortamdır.

DEVAMI

İklim Değişikliği Yaşamda Engeller Oluşturuyor

Cumhuriyet Ankara

Bundan dört yıl önce Şubat ayında gözlem evinin bahçesinde merdivenlerden çıkarken basamaklardan benim aksi yönümde yürüyen siyah benekli, kırmızı bir böceğe rast geldiğimde şaşkın gözlerle bakıp yanımdakine espiri…

DEVAMI

Çocuklar ve İklim Değişikliği

Cumhuriyet Ankara - 13 Kasım 2009

İklim değişikliği bilim insanlarının tahmininden daha hızlı gerçekleşmektedir. Bunun sorumlusu tek canlılar biz insanlarız. Dünyanın ısınması ve iklim değişikliği sera gazının atmosfere yayılması sonucu oluşmaktadır.

DEVAMI

Çocukların Doğaya İhtiyaçları Var

Pek çoğumuz çocukluğumuzda sokakta açık havada saatlerce oynadığımız günleri hatırlarız. Bisiklete biner, ağaçlara tırmanır, arka bahçede çukurlar kazar, bulduğumuz taş, kozalak, çer çöpü biriktirir, onlardan yeni şeyler yapardık. Bahçedeki tomurcukları, yabani otları, böcekleri incelerdik. Sabahtan akşama kadar biri bizi eve çağırana kadar kaygısızca, dertsiz tasasız oynayan çocuklardık. Mutlu Çocuklar!

DEVAMI
Share
E-Posta:
Çocuğumla Doğadayız Kitabı Çıktı

İklim Hareketi - 350 ppm

Hakkımda Okul Aile Eğitim Danışmanlığı Seminerler Makaleler Site Haritası Candeniz