foto8.jpg

Ana Sayfa > Danışmanlık > Anaokullarına Yıllık Eğitim Programı ve Eğitim DanışmanlığıAna Okullarına Yıllık Eğitim Programı ve Eğitim Danışmanlığı

  • Eğitim Kurumları için planlanan genel bir programdır. Diğer bölümlerde detayları ile bahsedilen danışmanlık programlarını kapsayabilir.
  • Yıllık Eğitim Programı, aylara göre hazırlanıp, her ay sunulan program üzerinde okul personeli ile  haftalık toplantılarla kontrol edilir.
  • Detaylar kurumunuzla karşılıklı görüşmeler sonrasında belirlenmektedir.Program, çocukların sekiz zeka alanını etkinlikler aracılığı ile kullanmalarını ve geliştirmelerini hedeflemektedir.  En etkili eğitim metodlarından biri olan “Çoklu Zeka Teorisi” çocukların bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurur.

 

Çoklu Zeka Teorisini kullanarak uygulanacak eğitim programı ve etkinlikler için “Doğa” temel alınmıştır. Doğa`da çocuklar zeka alanlarını maksimum düzeyde geliştirebilecekleri imkan ve aktivitelere sahiptirler Etkinlikler için doğayı kullanan çocuklarda aynı zamanda doğa ve çevre ile ilgili farkındalık ve bilinç oluşmaktır.


Program, çocukları bilgi ile yüklemez, etkinlikler aracılığı ile çocukların istenilen becerilere ulaşmasını hedefler.


Eğitim programı, çocukların kendi hayatlarıyla ilişkilendirebilecekleri, öğrenmeyi anlamlı ve zevkli kılan konu, etkinlik ve projelerden oluşmaktadır. 


Çocukların doğuştan var olan potansiyellerini, yaratıcılık ve yeteneklerini kullanabilecekleri ortamlar sağlayarak kendilerini farklı şekillerde ifade etmelerini desteklemektedir. 

Çocuklar, erken yaşlardan başlayarak merak ettikleri, görebildikleri ve dokunabildikleri, kısacası duyu organlarını daha aktif bir şekilde kullanabildikleri ve gözlem yapıp sonuç alabildikleri bir ortamda hem daha etkin ve hızlı öğrenirler hem de öğrenme daha zevkli hale gelir.
Share
E-Posta:
Çocuğumla Doğadayız Kitabı Çıktı
Hakkımda Okul Aile Eğitim Danışmanlığı Seminerler Makaleler Site Haritası Candeniz